Prowadzisz firmę, jesteś producentem lub oferujesz usługi, Twoi klienci wracają, ale wciąż jest ich mało, by móc rozwinąć w pełni własny biznes. Jednym z głównych powodów może być przestarzała, mało funkcjonalna strona internetowa lub, co gorsza, jej brak. Jeśli już podejmiesz decyzję o stworzeniu witryny, pojawia się pytanie: ile kosztuje strona internetowa?

Statyczna czy z CMS ?

Koszt utworzenia strony internetowej zależy od wielu czynników .Podstawowa wersja kosztuje stosunkowo niewiele, lecz kiedy zaczniesz dodawać kolejne opcje(moduły), okaże się ,że koszty wzrosną kilkukrotnie. Bardzo często jest tak, że to co najdroższe kryje się po jej stronie administracyjnej. Pozornie atrakcyjna strona www może być wykonana w kilka godzin, ale nie będzie miała wielu funkcjonalności jakie oferuje np. system CMS. To co najdroższe kryje się po drugiej stronie witryny.

Istnieją 2 podstawowe rodzaje stron www – witryny statyczne oraz strony www oparte o system CMS. Pierwsze z nich to takie, którymi nie masz możliwości samodzielnego zarządzania. Jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę, możesz  edytować taką witrynę,jednak edytowanie kodu jest o wiele bardziej skomplikowane niż z użyciem CMS. W przypadku CMS-a masz dostęp do panelu administracyjnego. Po zalogowaniu, możesz w prosty sposób zarządzać własną stroną www posługując się edytorem tekstu oraz przyjaznymi, bardzo intuicyjnymi narzędziami.

Na ogół wybór strony internetowej opartej o system CMS wiąże się z dużo większym kosztem jej utworzenia. Różnica w cenie sięga od 30% do nawet 80%.  Jeśli planujesz pisać aktualności/blog/galerie warto zainwestować w system CMS ( koniecznie w wersję open source takie jak np. Joomla, WordPress, Drupal itp).

cms

Ile kosztują strony w agencjach interaktywnych ?

  • statyczna strona internetowa z szablonem graficznym, cena: 2500 zł – 3000 zł
  • statyczna strona internetowa z projektem graficznym, cena: 3500 zł – 4000 zł
  • strona internetowa z  CMS szablon graficzny, cena: 4500zł – 5000zł
  • strona internetowa z  CMS projekt graficzny, cena: 6000zł – 10 000zł

Ceny u nas !

Ceny zaczynają się od 799 zł !!!
W zależności od złożoności, ilości podstron, cena ulega zmianie.

ile-kosztuje

Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę strony internetowej i nie martwić się pytaniem ile kosztuje strona internetowa, skontaktuj sie z nami. Wyceny są w pełni darmowe!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *