Każda strona www znajdująca się w sieci, jest narażona na działania hakerów. Nie istnieją witryny, bazy danych, ani skrypty w 100% odporne na ataki. Jednak ryzyko, że nasza strona internetowa zostanie zainfekowana wirusem lub z sukcesem zaatakowana przez hakerów można ograniczyć do minimum.

Okazuje się również, że z pozoru mało istotne dla hackerów strony internetowe, np. zakładu fryzjerskiego, czy producenta drzwi, też stanowią doskonałą pożywkę nielegalnych działań. Dla firm z sektora MŚP takie ataki, to utrata potencjalnych Klientów, którzy nie tylko nie wejdą na stronę, w obawie przed wirusem, ale również nie wrócą ponownie. Czasami po dłuższym czasie właściciele zaatakowanych stron zdają sobie sprawę z zagrożenia, a te już zdążą wyrządzić szkody i zepsuć wizerunek marki. Ponadto Google nakłada ban na taką witrynę i pieczołowite, wieloletnie pozycjonowanie ląduje w koszu i trzeba zaczynać od zera!

Uzyskując dostęp haker ma pełne pole do popisu, przykładowo:

  • stworzy błędy na stronie,
  • spowoduje ,że strona nie będzie działać,
  • dodać ukryte odnośniki do ofert np. matrymonialnych,
  • utworzyć spam ze strony,
  • wykraść bazę z danymi osobowymi,
  • uruchamiać strony pornograficzne pod Twoim adresem,
  • uruchamiać szkodliwe aplikacje Java na komputerze czytelnika,
  • instalować wtyczki z dziurami .

Zabezpieczenie urządzenia z którego korzystasz

Najsłabszym ogniwem może okazać się komputer, z którego korzystasz do codziennego zarządzania stroną internetową opartą na systemie CMS. Upewnij się, że jest on wolny od wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania oraz spayware’u. Zadbaj również o aktualizację systemu operacyjnego w Twoim komputerze. A przede wszystkim aktualizuj przeglądarkę internetową, z której korzystasz logując się na zaplecze swojej strony www.

JAK DZIAŁAMY

Nasze prace rozpoczynamy od sprawdzenia aktualności stanu poszczególnych komponentów strony www. W przypadku gdy są one przestarzałe odpłatnie je zaktualizujemy. Koszty aktualizacji ustalimy w zależności od wymaganych nakładów pracy. Dopiero wówczas możliwe jest rozpoczęcie ochrony w wybranym pakiecie aby zapewnić bezpieczeństwo strony www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *